Chèvremonts Mannenkoort 1912 Kerkrade
Het koor werd in 1912 opgericht door Jos Dortu, de toenmalige koster-organist van de St. Petrus parochie gelegen in het stadsdeel Chèvremont van de Gemeente Kerkrade.
Het CMK1912 telt op dit moment ca. 50 actieve zangers.
Laatste berichten

Afgelopen maandag 12 januari ontvingen wij het droevige bericht dat ons koorlid Frans Giesen is overleden.
Twee maanden geleden mochten wij samen met hem en Vicky zijn 60-jarig koorjubileum vieren tijdens ons Caecilia-diner. Tot enkele jaren geleden was Frans een enthousiaste en zeer betrokken zanger van ons koor. Naast het grote koor zong hij in vroegere jaren ook bij de Casco’s, het Ensemble, als solist en tal van andere kleinere gezelschappen die optraden tijdens jubilea en onze jaarlijkse Caeciliavieringen. Deze vieringen organiseerde hij decennialang met grote toewijding en geheel in eigen regie.
Tijdens de vele avonden kwam ook zijn grote liefde voor het toneel tot uiting. Menig toneelstukje werd door hem, samen met leden en aanhang, met veel succes op de bühne gebracht. Sommige van die acts leven nog altijd voort in de verhalen die worden doorverteld.
Ook was Frans jarenlang lid van ons bestuur als sparringpartner en grote organisator.
Frans was een gezellige vriend met een geweldige humor, maar ook iemand die nauwkeurig en kritisch was. Juist die combinatie maakte hem tot een fijn mens om mee samen te zijn, om dingen te organiseren en om samen op pad te gaan.
Frans, jij hebt binnen onze vereniging geschiedenis geschreven en zult altijd voortleven in onze CMK-harten. We gaan je missen en zullen nog vaak aan je denken wanneer de vele anekdotes over jou verteld worden.
Wij wensen Vicky, familie en naasten heel veel sterkte toe
Bestuur, dirigent en leden van het Chèvremonts Mannenkoor 1912
Kom, laat je in de Kerstsfeer brengen!
Onder leiding van Véron Jongstra staat er wederom een zeer gevarieerd programma op de rol, van emotioneel-prachtig tot vrolijk-swingend.
Voor de solistische zang staan Tim Stoter, Margarita Celmina, Lune Weijers en Jos Daemen garant.
Met Cello- en Saxofoonklanken zullen ons Jasmijn van Adrichem en Ilco Heijnen betoveren.
Het inmiddels vast combo wordt gevormd door Frans Frijns, Gandulf Meyer en Mark de Wit en aan de vleugel zal Jo Louppen het koor en solisten begeleiden tijdens het concert.
Kaarten zijn verkrijgbaar via de website van PLT Theaters.

Samen met het Chèvremonts Mannenkoor zullen in de Aula Minor te Rolduc zo’n 100 mannenstemmen gaan klinken!
Floor Bosman zal met haar solozang en als koorsoliste een mooie afwisseling vormen in het geheel.
Kaarten kunnen à 10 EURO gekocht worden bij:
Boekhandel Deurenberg Niersprinkstraat 2, 6461 AS Kerkrade
en natuurlijk bij de leden van ons koor.

Vanaf 6 oktober repeteren wij tijdelijk in onze vertrouwde repetitieruimte te Rolduc:
Heyendallaan 80, 6464 EP Kerkrade.
Voor meer info vraag een van onze leden of neem contact op met ons secretariaat.
Daarna hopen wij snel naar ons nieuwe repetitielokaal, het Sjevemethoes, te kunnen verhuizen.
